Відбувся тренінг для 40 жінок з навчання фрілансу та підприємництву в сфері внутрі
11.06.2019 16:153-6 червня в місті Яремче відбувся 4-денний тренінг «Від фрілансу до підприємництва: як створити цікаву пропозицію для туризму». Організатори заходу – громадські організації «East European Cooperation» (Литва) та «Центр «Жіночі перспективи» (м. Львів).
У тренінгу взяли участь 40 жінок із 12 регіонів України – ВПО з Криму та зі Сходу України, а також місцеві мешканки з досвідом власної справи та початківці. Метою заходу було поглиблення внутрішніх компетенцій та здобуття практичних знань у підприємництві з можливістю створення пропозицій для внутрішнього туризму.
«Ми отримали 105 заявок і запросили учасниць, які мають бізнес-ідеї та напрацювання у сфері внутрішнього туризму. Також у тренінгу взяли участь пані, чиї продукти та послуги могли бути цікавими туристам. Під час заходу учасниці налагоджували контакти та шукали можливості для партнерства, спільно працювали над проєктами. В заключний день учасниці представили не просто наробітки, а конкретні плани дій. Це результат, до якого ми йшли останні три роки», – сказала авторка тренінгу, підприємниця, керівниця проєтків ЕЕС в Україні Наталія Казьоннова.
З учасницями працювала команда з 5 тренерок, які надали інструменти для роботи фрілансерками і підприємницями. Учасниці здобули знання та практичні настанови щодо розуміння можливостей, які надають самозайнятість і підприємництво, набули впевненості для вдалого старту нового та розвитку вже працюючого бізнесу.
Програма тренінгу побудована на практичній роботі з максимальною інтерактивністю та залученістю учасниць, яка поєднує авторські тренерські методики і практики. Перший день відбувся в форматі відкритого простору, який провела фасилітаторка Мар'яна Завійська.
«Зібралася потужна група. Учасниці дуже вмотивовані та сфокусовані на тому, щоби розвивати свій бізнес в туризмі або адаптувати його під потреби туризму. Від перших хвилин почався нетворкінг та обмін ідеями, які відразу почали набувати форми індивідуальних та спільних проєктів», – зазначила Мар'яна Завійська.
Далі з двома групами учасниць по 20 осіб працювали life-коуч, бізнес-тренерка для малих бізнесів Наталя Корбут та Наталія Казьоннова.
Тренерка Наталя Корбут провела модуль «Як бути ефективною та впевненою підприємницею», а тренерка Наталія Казьоннова опрацювала з учасницями інструменти просування товарів і послуг у соціальних мережах за допомогою контенту.
Заключний день тренінгу провела гід вищої категорії Данута Бернатович (Литовська Республіка). Учасниці представили проєкти, отримали коментарі та поради від експертки щодо розвитку бізнесу. Доповнили програму тематичні модулі психологині Марти Чумало.
«Це вже четвертий тренінг, і наша програма не повторюється, ми удосконалюємо її, надаємо можливість учасницям розвиватися та рости разом. В Україні бізнес у сфері туризму – благодатний, не перенасичений туристичним продуктом ґрунт, де без великих інвестицій при мудрому підході можна отримати гарний результат. Крім того, додаткові зайняття з психологом укріпили віру учасниць у правильному виборі, додали самовпевненості, емоційної міцності та позитивного мислення», – сказала директорка ГО East «European Cooperation» Беатріче Белявців.
Одна з постійних учасниць тренінгів – голова ГО «Кримський інститут громадянського суспільства» Гульнара Аблятіфова. Увага до кримських татар, які після анексії Криму змушені лишати півострів через переслідування збоку окупаційної влади, є акцентом проєкту.
Самозайнятсть і підприємництво в сфері туризму, які були розвинені в Криму, – можливість для жінок – кримських татарок поліпшити фінансове становище родини, заробляти без пошуків роботи, оскільки в родинах часто багато дітей.
За три роки навчання пройшли понад 50 представниць кримськотатарської громади Львова, Дрогобича, Херсона, Генічеська, Києва.
«Ми здобули ґрунтовні знання щодо ведення бізнесу, просування, написання текстів. Поглибилося розуміння того, що треба зупинятися на пріоритетній бізнес-ідеї та дбати про її розвиток, втілювати ті проєкти, які можемо реалізувати з урахуванням наших можливостей», – сказала Гульнара Аблятіфова.
Організатори планують продовження та розвиток проєкту, який з кожним роком викликає високий інтерес збоку цільової аудиторії. У 2018 році організатори отримали 173 заявки, в 2019-му – 105 анкет і мають запит на продовження тематичних тренінгів.
Контактна інформація:
Наталія Казьоннова, тел. 096 306 26 22
e-mail: [email protected]
https://www.facebook.com/eeclt
Довідково:
Тренінг відбувся в рамках проекту «Активні та підприємливі учасники сприяють створенню нових соціально-економічних стосунків в громадах». Передбачається проведення інформаційної кампанії з метою побудови позитивного іміджу переселенця, що полегшить подальший інтеграційний процес та сприятиме зменшенню стигматизації ВПО з Криму та Сходу України.
Проект здійснюється з метою сприяння успішній інтеграції переселенців у місцеві громади України та соціальній адаптації уразливих груп.
Проект виконує ГО «East European Cooperation» (Литовська Республіка), партнерські організації – «Центр «Жіночі перспективи» (м. Львів) і «Кримськотатарський культурний центр «Кримський дім у Львові» (м. Львів).
Проект фінансується з коштів Програми розвитку співробітництва та підтримки демократії Міністерства Закордонних Справ Литовської Республіки.