ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ
ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
У ХЕРСОНСЬКІЙ
ОБЛАСТІ

73025, м.Херсон, вул. Петренка, 18,
тел./факс +380552 417070,
ел. пошта: sekr@umoks.com

Попов Віктор Григорович

ПОПОВ Віктор Григорович

Почесний консул Литовської республіки у місті Херсон.

Консульський округ, в межах якого пан В.Г.Попов виконує функції Почесного консула, охоплює територію Херсонської області.

 

ПОСОЛЬСТВО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ У КИЄВІ

З НАГОДИ ДНЯ ВІДНОВЛЕННЯ ЛИТОВСЬКОЇ ДЕРЖАВИ У ЦЕНТРІ КИЄВА ВІДБУДЕТЬСЯ АКЦІЯ «ЄД

11.02.2015 07:50

Посольство Литовської Республіки в Україні спільно з Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» та  Анікщяйською прогімназією імені А.Вєнуоліса Литовської Республіки запрошує усіх киян та гостей міста у неділю, 15 лютого 2015 року, о 12.00 у Києві  (вул. Хрещатик, Майдан Незалежності, Європейська площа) взяти участь у акції «Єдине серце» – символічна хода з 200-метровими прапорами України та Литви та об’єднання їх у єдине серце.

 

Історія виникнення цієї акції розпочалась ще у 2011 році. 13 січня 2011 року у столиці Литви Вільнюсі вперше відбулась багатотисячна громадська акція  «Прапор проти танків», коли основною вулицею міста городяни пронесли символічний двохсотметровий прапор Литви – стрічку у кольорах Литовського прапору. Автором і режисером цієї акції став литовець Ерікас Друскініс, який за власні кошти пошив цей прапор та присвятив акцію загиблим 13 січня 1991 року борцям за Свободу Литви та усім захисникам Незалежності Литви.

Після цієї громадської акції режисер започаткував Символічний шлях прапора містами Литви і Європи, нагадуючи, що Свободу і Єдність народу треба оберігати та цінувати. Тому цей прапор автор акції назвав Прапором єдності. За допомогою литовської молодіжної організації «Дарбас» прапор був подовжений до 1000 м.

Символічно, що координатором громадської акції стала сигнатар Акту Незалежності Литви Ірена Андрукайтєнє, завдяки зусиллям якої ці громадські акції відбуваються й сьогодні, плануються нові маршрути, міста і держави.

Акція Символічного прапору єдності відбулась у Ризі, Тбілісі, інших містах, а також в українському місті Одеса. Завдяки допомозі друзів Литви влітку 2012 року на Одеських Потьомкінських сходах були розкриті величезні двохсотметрові державні прапори Литви і України. Пізніше обидва прапори були розкриті і у Литві. 

За участі Київського технічного ліцею аналогічна акція демонстрації Державних прапорів України та Литви (символічна хода школярів з прапорами України та Литви, кожний довжиною понад 250 метрів) була проведена у центрі Вільнюса 3 жовтня 2013 р. на підтримку європейської інтеграції України та 11 березня 2014 р.  на підтримку суверенітету України. У цих заходах взяли участь Президент Литовської Республіки Д. Грібаускайтє, Спікер Сейму Литовської Республіки Л. Граужінєнє,  Прем’єр-міністр Литовської Республіки А. Буткявічюс, актив української громади м. Вільнюс, литовська громадськість, а також провідні литовські та українські ЗМІ.

15 лютого 2015 року величезні державні прапори Литви і України повертаються до України, де у серці держави вони знову об’єднаються у єдине серце. Литовці і українці знову скажуть, що вони єдині.  

Додаткова інформація за тел.: 044-453-73-43, 067-407-77-98.