ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ
ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
У ХЕРСОНСЬКІЙ
ОБЛАСТІ

73025, м.Херсон, вул. Петренка, 18,
тел./факс +380552 417070,
ел. пошта: sekr@umoks.com

Попов Віктор Григорович

ПОПОВ Віктор Григорович

Почесний консул Литовської республіки у місті Херсон.

Консульський округ, в межах якого пан В.Г.Попов виконує функції Почесного консула, охоплює територію Херсонської області.

 

ПОСОЛЬСТВО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ У КИЄВІ

30 років Балтійському шляху

19.08.2019 12:57

23 серпня 2019 року о 18.00 год. запрошуємо на Михайлівську площу Києва відзначити 30-ту річницю Балтійського шляху.

Організатори заходу - посольства Литви, Латвії і Естонії в Україні. Гостей заходу вітатимуть керівники трьох представництв, звучатимуть пісні свободи країн Балтії.

Балтійський шлях – надзвичайна подія, що відбулась у 50-ту річницю підписання Пакту Молотова — Ріббентропа 23 серпня 1989 року, коли балтійці, тримаючись за руки, утворили живий ланцюг завдовжки майже 600 км, з'єднавши Вільнюс, Ригу і Таллінн. Підписавши  у 1939 році Пакт Молотова — Ріббентропа, Німеччина і Росія розділили свої сфери впливу в Європі і відмінили незалежність країн Балтії. Це був мирний політичний протест, що привернув увагу всього світу до окупації країн Балтії та продемонстрував єдність і рішучість балтійців відновити свою свободу і незалежність.
У грудні 1989 року, після подій у країнах Балтії, З’їзд народних депутатів СРСР оголосив Пакт Молотова — Ріббентропа незаконним. У 2009 році Програма ЮНЕСКО «Пам'ять світу» включила колекцію документів «Балтійський шлях – живий ланцюг, що об’єднав три держави у боротьбі за свободу» до регістру всесвітньої документальної спадщини.  
Балтійський шлях вписаний до Книги рекордів Гіннеса як найдовший живий ланцюг в історії.