ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ
ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
У ХЕРСОНСЬКІЙ
ОБЛАСТІ

73025, м.Херсон, вул. Петренка, 18,
тел./факс +380552 417070,
ел. пошта: sekr@umoks.com

Попов Віктор Григорович

ПОПОВ Віктор Григорович

Почесний консул Литовської республіки у місті Херсон.

Консульський округ, в межах якого пан В.Г.Попов виконує функції Почесного консула, охоплює територію Херсонської області.

 

ПОСОЛЬСТВО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ У КИЄВІ

У прикордонних районах Литви можуть ввести режим надзвичайного стану

28.07.2021 09:01

Шеврон на форме пограничника в Литве - Sputnik Литва, 1920, 27.07.2021

В стране из-за наплыва мигрантов введена чрезвычайная ситуация. Власти строят физическое заграждение на границе
ВИЛЬНЮС,  МВД Литвы предложило правительству ввести в приграничных с Белоруссией районах режим чрезвычайного положения в связи с ситуацией с мигрантами. Об этом сообщает ТАСС.
Министр внутренних дел Агне Билотайте заявила, что ведомство направило предложение оценить сложившуюся ситуацию с возможностью объявить в приграничной зоне чрезвычайное положение.
 
У свою чергу, президент Литви Гітанас Науседа заявив, що підстав для введення надзвичайного стану немає.
"МВС слід використовувати всі наявні резерви для вирішення проблеми", - сказав він.
 
На думку литовського лідера, оголошення надзвичайного стану с, можливо, великою присутністю армії на кордоні представляється йому проблемним у зв'язку з позицією сусідніх держав.
 
Радник прем'єр-міністра з питань національної безпеки Кястутис Ланчінскас зазначив, що цей режим можливий лише як крайній засіб, оскільки пов'язаний з обмеженням прав і свобод громадян. Однак він підтвердив, що питання обговорюється.
 
"При такому режимі є можливість більш ефективного використання на кордоні армії, застосування певних заходів фізичного впливу", - зазначив Ланчінскас.
 
У Литві через наплив мігрантів введена надзвичайна ситуація. Влада будують фізичне загородження на кордоні.
У міграційному кризі Вільнюс звинувачує Мінськ. У свою чергу, білоруська влада вже заявляли, що справляються з охороною кордону в належній мірі. Як підкреслив президент Білорусії Олександр Лукашенко, він не дасть перетворити країну на "відстійник" для нелегалів, а Мінськ займається питанням нелегальної міграції "рівно настільки, наскільки це необхідно, вигідно і фінансово можливо".