ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ
ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
У ХЕРСОНСЬКІЙ
ОБЛАСТІ

73025, м.Херсон, вул. Петренка, 18,
тел./факс +380552 417070,
ел. пошта: sekr@umoks.com

Попов Віктор Григорович

ПОПОВ Віктор Григорович

Почесний консул Литовської республіки у місті Херсон.

Консульський округ, в межах якого пан В.Г.Попов виконує функції Почесного консула, охоплює територію Херсонської області.

 

ПОСОЛЬСТВО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ У КИЄВІ

У президентури Литви закликали швидше будувати паркан на кордоні з Білоруссю

08.07.2021 11:39

Палаточный городок для мигрантов в Пабраде - Sputnik Литва, 1920, 08.07.2021

Напередодні стало відомо, що влада схвалила будівництво загородження на незахищених їм ділянках в прикордонній зоні
ВІЛЬНЮС, 8 липня - Sputnik. Литві необхідно побудувати огорожу на кордоні з Білоруссю якомога швидше - воно послужить засобом запобігання нелегальній міграції, заявила радник президента Литви з питань зовнішньої політики Аста Скайсгіріте.
 
"Контроль на кордоні не на всій її довжині здійснюється належним чином. Фізичний бар'єр у вигляді огорожі повинен бути побудований як можна швидше", - цитує Скайсгіріте ТАСС.
 
Напередодні прем'єр-міністр Литви Ингрида Шимон заявила, що влада схвалила план будівництва огорожі на тих ділянках кордону, де його немає. Також, за твердженням глави кабміну, білоруська влада використовують нелегальну міграцію як "гібридну агресію" проти Литви і Євросоюзу в цілому. При цьому, як розповіла Шимон, такі варіанти загородження, як "кам'яна" або "залізна стіна", не розглядаються.
За даними міністра внутрішніх справ Литви Агне Білотайте, відповідні роботи можуть початися на цьому тижні. Крім того, стало відомо, що прикордонникам в охороні кордону і затримання нелегалів допомагатимуть військові.
 
На територію Литви доводиться 1070 кілометрів зовнішніх кордонів Шенгенської зони, які збігаються з зовнішніми кордонами ЄС. З початку року литовські прикордонники зловили більше 1,4 тисячі нелегальних мігрантів на кордоні з Білоруссю - це в 17 з гаком разів вище, ніж за весь минулий рік. Найбільше порушників затримують в муніципалітеті Друскінінкая.
Вільнюс оголосив надзвичайну ситуацію через такого припливу мігрантів і звинувачує в ньому Мінськ.
У свою чергу, білоруська влада вже заявляли, що справляються з охороною кордону в належній мірі. Як підкреслив президент Білорусії Олександр Лукашенко, він не дасть перетворити країну на "відстійник" для нелегалів. За його оцінкою, Мінськ займається питанням нелегальної міграції "рівно настільки, наскільки це необхідно, вигідно і фінансово можливо".