ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ
ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
У ХЕРСОНСЬКІЙ
ОБЛАСТІ

73025, м.Херсон, вул. Петренка, 18,
тел./факс +380552 417070,
ел. пошта: sekr@umoks.com

Попов Віктор Григорович

ПОПОВ Віктор Григорович

Почесний консул Литовської республіки у місті Херсон.

Консульський округ, в межах якого пан В.Г.Попов виконує функції Почесного консула, охоплює територію Херсонської області.

 

ПОСОЛЬСТВО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ У КИЄВІ

У Литві вибухнули заворушення біля будівлі Сейму, є постраждалі

11.08.2021 08:46

Беспорядки у здания Сейма Литвы - Sputnik Литва, 1920, 10.08.2021

Акція протесту почалася ще вранці у вівторок. На площі близько литовського парламенту зібралися кілька тисяч осіб. Вони виступали проти законодавчих ініціатив правлячої більшості
ВІЛЬНЮС, 10 серпня - Sputnik. У Вільнюсі відбулися масові заворушення біля будівлі Сейму, повідомляє кореспондент Sputnik Литва.
За даними поліції Литви, постраждав один поліцейський.
Початок розслідування за фактом організації заворушень, в які переросла акція протесту, яка розпочалася ще у вівторок вранці. Як нагадали в поліції, за це передбачено покарання у вигляді позбавлення волі.
Як повідомляється, у Вільнюсі працює не тільки місцева поліція, а й стягуються сили з інших регіонів.
 
Що відбувалося у будівлі Сейму
З ранку у вівторок на площі близько литовського парламенту зібралися кілька тисяч осіб. Вони виступали проти законодавчих ініціатив правлячої більшості.
Сам мітинг був приурочений до позачергової сесії Сейму, на якій депутати затвердили законопроекти, що стосуються розширення повноважень військових під час надзвичайних ситуацій, будівництво загородження на кордоні з Білоруссю на тлі припливу нелегальних мігрантів, а також на тлі планів посилити обмеження на тлі пандемії коронавируса. Деякі прийшли на акцію з нашивками із зірок Давида, стверджуючи, що нібито від обмежень їх через коронавируса "недалеко і до газових камер".
Засідання Сейму почалося вранці і тривало до самого вечора, проте весь цей час протестувальники не йшли від стін будівлі. Більш того, вони запускали димові і звукові сигнали, свистіли і вигукували образливі гасла на адресу влади, а також вимагали відставки парламенту і уряду. Крім того, ближче до вечора учасники акції почали збиратися в живий ланцюг навколо будівлі уряду і порушили правило 75 метрів - саме таку дистанцію необхідно дотримуватися по відношенню до будівлі Сейму.
 
Митинг у здания Сейма Литвы - Sputnik Литва, 1920, 10.08.2021