ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ
ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
У ХЕРСОНСЬКІЙ
ОБЛАСТІ

73025, м.Херсон, вул. Петренка, 18,
тел./факс +380552 417070,
ел. пошта: sekr@umoks.com

Попов Віктор Григорович

ПОПОВ Віктор Григорович

Почесний консул Литовської республіки у місті Херсон.

Консульський округ, в межах якого пан В.Г.Попов виконує функції Почесного консула, охоплює територію Херсонської області.

 

ПОСОЛЬСТВО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ У КИЄВІ

Посол Литви вручив Президенту України вірчі грамоти

31.07.2020 11:46

30 липня 2020 року Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Вальдемарас Сарапінас вручив вірчі грамоти Президенту України Володимиру Зеленському.

Під час розмови В. Сарапінас висловив тверду підтримку Литвою суверенітету та територіальної цілісності України та виказав надію, що проголошеного 27 липня 2020 року перемир’я дотримуватимуться усі сторони. Посол зазначив: «Україна досягла великого прогресу у виконанні важливих реформ. У 2021 році у Вільнюсі відбудеться четверта Міжнародна конференція з питань реформ в Україні, яка сприятиме укріпленню процесу реформування. Литва й надалі активно підтримуватиме зусилля України на шляху до інтеграції у ЄС і НАТО. 28 липня Литва, Польща і Україна заснували «Люблінський трикутник», мета якого укріплювати співпрацю у сфері безпеки. Вітаємо зусилля України, яка приєдналась до Програми розширених можливостей НАТО. Литовські експерти передають євроінтеграційний досвід, а литовські військові в рамках навчальної місії надають підтримку реформам України у сфері військової освіти, навчання та підготовки військовослужбовців. Литва й далі продовжує програму, завдяки якій були надані послуги з лікування та реабілітації більше 250 українських військових».

В. Сарапінас також зазначив, що Литва надає допомогу Україні й через проєкти розвитку співпраці, один з яких – вартістю у 1 млн. євро – це проєкт забезпечення обладнанням середньої школи у місті Авдіївка Донецької області.

Під час зустрічі також було обговорене двостороннє і багатостороннє парламентське співробітництво.

Президент України В. Зеленський під час церемонії вручення вірчих грамот подякував за тверду та послідовну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України та вагому практичну допомогу на напрямі європейської та євроатлантичної інтеграції.

Фото прес-служби Офісу Президента України

https://www.president.gov.ua/news/prezident-ukrayini-prijnyav-virchi-gramoti-u-posliv-daniyi-a-62513