ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ
ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
У ХЕРСОНСЬКІЙ
ОБЛАСТІ

73025, м.Херсон, вул. Петренка, 18,
тел./факс +380552 417070,
ел. пошта: sekr@umoks.com

Попов Віктор Григорович

ПОПОВ Віктор Григорович

Почесний консул Литовської республіки у місті Херсон.

Консульський округ, в межах якого пан В.Г.Попов виконує функції Почесного консула, охоплює територію Херсонської області.

 

ПОСОЛЬСТВО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ У КИЄВІ

Презентація 90 числа культурологічного часопису «Ї»: справжня історія кримських т

25.09.2018 09:17

Презентація 90 числа культурологічного часопису «Ї»: справжня історія кримських татар в Україні та Європі

  •  
  •  
 

23 вересня 2018 року в рамках 25 Форуму видавців відбулася презентація 90 числа незалежного культурологічного часопису «Ї», який присвячений історії та сучасному становищу кримськотатарського народу в Україні та Європі. Ініціатором видання виступила громадська організація «East European Cooperation» (ЕЕС, Литва).

«Історія кримських татар – це історія мусульманського народу, який мирно співіснував поруч із християнськими народами сотні років. Всупереч радянській історіографії, яка весь час підкреслювала конфліктне існування, справжня історія литовських і польських татар говорить про мирне та комфортне життя мусульманського  народу в християнському середовищі. Це частина історії Європи, яку ми намагалися акцентувати в кримському числі часопису «Ї», – сказала директор ЕЕС Беатріче Белявців.

Історія татар у Литві, в тому числі кримських татар, почалася 621 рік тому. Діаспора завжди брала активну участь у політичному та суспільному житті Литви, на всіх історичних етапах боротьби за незалежність і свободу. У виданні представлена стаття письменника, голови спілки громади татар Литви Адаса Якубаускаса на цю тему.

«Татари в історії Литви дуже значимі, вони брали участь у всіх війнах та національних повстаннях. Найкращі представники діаспори долучилися до визвольної боротьби кримських татар після революції 1917 року в Росії. У новітній історії литовські татари першими на території колишнього СРСР провели 14-тисячний мітинг на захист кримських татар і зібрали підписи, які я особисто відвіз до Москви», – підкреслив Адас Якубаускас, який взяв участь у презентації.

У свою чергу, історик, член українського ПЕН-клубу Гульнара Бекірова, упорядник журналу, наголосила на важливості видання числа часопису «Ї», оскільки темі кримськотатарського народу приділяється недостатньо уваги в публічному просторі.

«При упорядкуванні журналу я керувалася тим, що працювати над ним мають професіонали, авторитетні вчені. Ми зібрали авторів, які в популярній та доступній широкому читачеві формі розповіли про історію Криму. Кримське число часопису «Ї» – цього року єдине видання  в Україні, яке присвячено саме історії кримських татар, і дуже важливо, що воно вийшло», – сказала Гульнара Бекірова.

«Головне завдання часопису – показати демократичний іслам, толерантний, прийнятний не тільки в мусульманському світі, але й назовні. Також через окупацію Криму розвиток інститутів самоврядування кримських татар у Криму майже перекритий. Тому потрібно на території України створити зачатки державного самоуправління, наскільки це можливо. Звернення до історії кримських татар у цьому контексті є важливим», – резюмував головний редактор журналу «Ї», директор Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького Тарас Возняк.

Про видання: 90 число культурологічного часопису «Ї» присвячено історії та сьогоденню кримських татар. У створенні видання взяли участь кримськотатарські історики, громадські діячі, українські політологи та культурологи.

У журналі опубліковані статті європейських експертів: голови спілки татар Литви Адаса Якубаускаса та професора університету імені Адама Міцкевича в Познані (Польща) Генрика Янковського. Автори висвітлюють історію кримських татар в загальноєвропейському контексті.

Організатори заходу – громадська організація «East European Cooperation» (Литва) в партнерстві зі культурологічним часописом «Ї» та ДП «Кримський дім».

Довідково: захід відбудеться в рамках проекту «Шлях успішного соціального залучення ВПО: сприяння зайнятості та підвищення міжкультурної компетенції». Передбачається проведення інформаційної кампанії з метою побудови позитивного іміджу переселенця, що полегшить подальший інтеграційний процес та сприятиме зменшенню стигматизації ВПО з Криму та Сходу України.

Проект  здійснюється з метою сприяння успішній інтеграції переселенців у місцеві громади України та соціальній адаптації уразливих груп.

Проект виконує Громадська організація «East European Cooperation» (Литовська Республіка), партнерські організації – ГО «Незалежний культурологічний часопис «Ї», ДП «Кримський дім».

Проект фінансується з коштів Програми розвитку співробітництва та підтримки демократії Міністерства Закордонних Справ Литовської Республіки.

Контактна інформація: Наталія Казьоннова, керівник проектів ЕЕС в Україні

тел. +380 67 306 26 22

e-mail: eec.ngo@gmail.com

https://www.facebook.com/eeclt/