ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ
ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
У ХЕРСОНСЬКІЙ
ОБЛАСТІ

73025, м.Херсон, вул. Петренка, 18,
тел./факс +380552 417070,
ел. пошта: sekr@umoks.com

Попов Віктор Григорович

ПОПОВ Віктор Григорович

Почесний консул Литовської республіки у місті Херсон.

Консульський округ, в межах якого пан В.Г.Попов виконує функції Почесного консула, охоплює територію Херсонської області.

 

ПОСОЛЬСТВО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ У КИЄВІ

Названо кількість мігрантів, які попросили притулок у Литві у пунктах пропуску

10.01.2022 09:35

Приграничные столбы на границе Литвы и Белоруссии - Sputnik Литва, 1920, 08.01.2022

Раніше у МВС заявили, що не збираються відмовлятися від тактики масового витіснення мігрантів до сусідньої країни, незважаючи на вимоги Frontex

ВІЛЬНЮС, 8 січ. Лише 11 мігрантів подали прохання про надання притулку у пунктах пропуску до Литви з початку серпня, повідомив керівник Служби охорони державних кордонів (VSAT) Рустамас Любаєвас на засіданні Комітету Сейму з прав людини.

"На пунктах пропуску подали прохання 11 нелегальних мігрантів. Загалом до Литви з гуманітарних міркувань прибула 271 людина", - заявив він.

При цьому Любаєвас важко сказати, скільки з впущених в країну з гуманітарних міркувань подали прохання про надання притулку, проте, наскільки йому відомо, це зробили практично все.
Також повідомляється, що дві групи осіб, допущених до Литви за рішенням Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), також клопотали про надання притулку.
Раніше заступник міністра внутрішніх справ Арнолдас Абрамавічюс заявив, що Литва не має наміру відмовлятися від тактики витіснення до Білорусії з кордону нелегальних мігрантів. За його твердженням, з іншого боку кордони зібралися "близько тисячі" нелегалів і чекають на будь-яку "можливість для прориву" в балтійську республіку.
Агентство Євросоюзу з контролю зовнішніх кордонів (Frontex) вимагало від литовського МВС припинити практику колективного видворення нелегалів з території, де не приймаються прохання про притулок.
Минулого року до Литви з Білорусії прибули близько 4,2 тисяч мігрантів. У балтійській республіці оголосили надзвичайний стан, зараз він діє до 15 січня. У міграційній кризі Вільнюс звинувачує Мінськ. У свою чергу білоруська сторона наголошує, що охороняє власні кордони у повному обсязі та не збирається більше стримувати потоки мігрантів на тлі дій Заходу.