ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ
ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
У ХЕРСОНСЬКІЙ
ОБЛАСТІ

73025, м.Херсон, вул. Петренка, 18,
тел./факс +380552 417070,
ел. пошта: sekr@umoks.com

Попов Віктор Григорович

ПОПОВ Віктор Григорович

Почесний консул Литовської республіки у місті Херсон.

Консульський округ, в межах якого пан В.Г.Попов виконує функції Почесного консула, охоплює територію Херсонської області.

 

ПОСОЛЬСТВО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ У КИЄВІ

Місяць литовської фотографії у Києві

28.09.2020 10:31

З 22 вересня по 25 жовтня у Києві відбувається Місяць литовської фотографії. Впродовж тижня з 22 до 27 вересня на восьми виставкових майданчиках відкриються одразу дев'ять виставок, які триватимуть майже до кінця жовтня. Відвідувачі матимуть можливість познайомитись із роботами як класиків литовської школи фотографії, так і сучасними експериментальними практиками молодих митців.

«Історія цього проєкту розпочалася у січні 2019 року, коли я приїхав до Харкова на запрошення фотографа Романа Пятковки та ЄрміловЦентру. Тоді я побачив багато схожого у візуальних кодах українських та литовських фотографів. Спільний травматичний історичний контекст, тематики та підходи, контркультура й творчі напрацювання з шухляди. Це все надихнуло мене й команду на організацію Місяця литовської фотографії у Києві. Маючи так багато подібного, ми просто змушені відновлювати культурні зв'язки та наративи», — підкреслює куратор Місяця литовської фотографії у Києві Даріус Вайчекаускас.

У Національному музеї Тараса Шевченка 22 вересня відкрилась виставка «Цвітіння повсякденності» класиків литовської фотографії Антанаса Суткуса, Александраса Мацияускаса, Вітаса Луцкуса, Ромуалдаса Ракаускаса, Рімантаса Діхавічюса та Ромуалдаса Пожерскіса. Виставка представляє два покоління авторів: класики, що сформували візуальний код і канон литовської фотографії, та їх послідовники, які акумулювали стилістичні конструкції, естетику та психологізм своїх вчителів. Куратор виставки Томас Пабедінскас підкреслює, що литовська фотографія — це не минула історія, а історія, яка існує у розвитку.

Виставка «Frozen Film Frames» у Муніципальній галереї «Лавра» представить унікальну колекцію знімків художника Йонаса Мекаса , литовсько-американського режисера, поета, авангардного художника, учасника мистецького руху «Fluxus», чиї роботи будуть вперше показані в Україні. У рамках виставки також пройдуть покази його авангардного кіно із колекції Anthology Film Archives.

В Муніципальній галереї «Лавра» також відбудеться персональна виставка ню-фотографій Віолети Бубеліте «Своє тіло». Авторка впродовж років знімала трансформацію свого тіла, яке змінювалося з плином часу та набувало нових обрисів та образів.

Заборону на чоловіче тіло та шлях до власної ідентичності представить галерея «TheNakedRoom» у рамках персональної виставки «Оголений» Віргіліуса Шонти, який протягом усього життя шукав баланс між власним інтимним світом та світським життям.

У галереї «РА» пройде персональна виставка трагічно-легендарного литовського фотографа Вітаса Луцкуса. Серія його репортажних фотонотаток «Подорожі. В Тбілісі» розповідає про побут грузинів на початку часів Перебудови.

Познайомитись зі спільною для Литви та України пізньо-радянською історією можна у галереї «Цех», в рамках проєкту Рімальдаса Вікшрайтіса «Гримаси втомленого села» . Жорсткі фотографії Вікшрайтіса показують суспільно-маргінальні явища, що притаманні суспільствам у часи переходу й досі є невід’ємними частинами пострадянських країн.

Відразу дві виставки авторів покоління межі 1980-1990-х у «Я Галереї» представить куратор проєкту Даріус Вайчекаускас . Виставка фотографій Гінтаутаса Трімакаса та виставка фотосерії «Плакати» Гінтараса Зінкевічюса спільно з Агне Нарушіте представляє епоху періоду зламу режимів. 1989 рік (із падінням Берлінского муру та передчуттям краху радянського устрою) проявився у серіях авторів втомою від безкінечних агітацій і візуального ідеологічного шуму радянського міста. Це покоління авторів, що відійшло від традиції литовської школи фотографії та проявило інтерес до іншої естетики у фотографії — естетики «нудьги».

Мала галерея Мистецького Арсеналу покаже кураторський проєкт Даріуса Вайчекаускаса — Lost Time. Групова виставка сучасної постфотографії представить роботи таких авторів як: Аурелія Макніте, Даріус Вайчекаускас, Вітаутас Кумжа, Валентин Одновюн, Довіле Дагене та Юозапас Кальніус. 9 виставок супроводжуватиме паралельна освітня програма, яка включатиме у себе кінопокази, презентації фотокниг та низку відкритих лекцій литовських й українських критиків та істориків фотографії.

Більше інформації про заходи: https://www.facebook.com/MOLPiC/

Організатор Місяця литовської фотографії у Києві Клайпедський відділ спілки фотохудожників Литви.

Партнерська підтримка:

● Литовська рада з питань культури

● Литовський інститут культури

● Посольство Литовської Республіки в Україні

Куратор проєкту – Даріус Вайчекаускас

Контактна інформація:

Координатор проєкту

Андрій Бойко

+38 093 907-69-18

andreyxboyko@gmail.com