ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ
ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
У ХЕРСОНСЬКІЙ
ОБЛАСТІ

73025, м.Херсон, вул. Петренка, 18,
тел./факс +380552 417070,
ел. пошта: sekr@umoks.com

Попов Віктор Григорович

ПОПОВ Віктор Григорович

Почесний консул Литовської республіки у місті Херсон.

Консульський округ, в межах якого пан В.Г.Попов виконує функції Почесного консула, охоплює територію Херсонської області.

 

ПОСОЛЬСТВО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ У КИЄВІ

Литва хоче зробити проекти Балтії "історією успіху на європейському рівні"

02.07.2021 13:45

Премьер-министр Литвы Ингрида Шимоните во время визита в Эстонию - Sputnik Литва, 1920, 02.07.2021

Зокрема, мова йде про такі проекти, як з'єднання з електромережами континентальної Європи і Rail Baltica
ВІЛЬНЮС 2 липня - Sputnik. Прем'єр-міністр Литви Ингрида Шимон зустрілася з главою кабміну Естонії Каєю Каллас і обговорила питання двосторонніх відносин, а також актуальні теми зовнішньої політики, повідомляє прес-служба литовського уряду.
Зокрема, політики торкнулися таких тем, як посилення координації між країнами по лінії Євросоюзу і НАТО, "підтримку" країн "Східного партнерства", ситуацію з безпекою в регіоні, нелегальну міграцію в Литву через кордон з Білоруссю, а також "небезпечну" Білоруську АЕС (БелАЕС).
 
"Символічно, що Естонія - одна з перших країн, яку я відвідала в якості прем'єра. Це показує бажання Литви і далі зміцнювати і без того чудові стосунки між нашими країнами і існуючу дружбу між нашими народами", - заявила Шимон.
 
Також прем'єри обговорили питання транспортної та енергетичної сфер.
 
"Я сподіваюся, що уряди наших країн продовжать звертати пріоритетну увагу на проекти по синхронізації електромереж з Європою, а також на Rail Baltica. Транспортне сполучення між країнами Балтії має відповідати вимогам часу. Ми повинні завершити ці стратегічні проекти вчасно і зробити їх історією успіху на європейському рівні ", - сказала Шимон.
 
Крім того, глава литовського кабміну на зустрічі з естонською колегою знову заявила про "небезпеки" білоруського "режиму", який "представляє небезпеку як для власних громадян, так і для Євросоюзу в цілому", а також подякувала Таллінн за солідарність і допомога в охороні кордону Литви і Білорусії.
Шимон знаходиться в Естонії з дводенним візитом. У п'ятницю заплановані переговори зі спікером парламенту республіки і главою уряду Юрі Ратас