ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ
ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
У ХЕРСОНСЬКІЙ
ОБЛАСТІ

73025, м.Херсон, вул. Петренка, 18,
тел./факс +380552 417070,
ел. пошта: sekr@umoks.com

Попов Віктор Григорович

ПОПОВ Віктор Григорович

Почесний консул Литовської республіки у місті Херсон.

Консульський округ, в межах якого пан В.Г.Попов виконує функції Почесного консула, охоплює територію Херсонської області.

 

ПОСОЛЬСТВО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ У КИЄВІ

Литовська «Національна експедиція» прибула до Києва

07.07.2018 08:51

27 червня учасники проекту «Національна експедиція» Литовського радіо і телебачення прибули до Києва. Команда проекту протягом трьох тижнів пливтиме Дніпром на історичному кораблі «Вітаутас Великий», відвідає українські міста, що розташовані на Дніпрі, і зніматиме цикл документальних передач про спільну історію Литви і України, про українську культуру і природу, зустрічатиметься з українськими жителями і відомими діячами, з представниками литовської громади.

Мета проекту – популяризація України, її сучасного суспільного життя та історичних і культурних зв`язків з Литвою. Серед учасників експедиції - відомі литовські історики, журналісти, представники шоу-бізнесу.

Учасників проекту на Київському Річковому вокзалі на Подолі тепло зустріли представники Київської міської державної адміністрації і Подільської районної державної адміністрації, ансамбль народної творчості та духовий оркестр, литовці Києва, кияни і представники українських засобів масової інформації.

Церемонію зустрічі розпочав перший заступник голови Подільської РДА Микола Дубовик, який підкреслив давні історичні зв’язки між Литвою і Україною. Посол Литви в Україні Марюс Януконіс у своїй промові зазначив: «Цей проект демонструє литовсько-українські дружні стосунки і солідарність. Символічно, що «Національна експедиція» в Україні відбувається у рік Сторіччя незалежності відновленої Литви. Ця експедиція має на меті показати глибокі зв’язки обох народів, також важливо, що литовські глядачі будуть детально ознайомлені з сучасною Україною, її культурою, природою та історичними пам’ятками». Учасник експедиції професор історії Альфредас Бумблаускас підкреслив важливість спільної історії та створеної разом історичної спадщини, що є важливим і у контексті сучасної Європи. Проект планується завершити 11 липня у Херсоні.