ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ
ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
У ХЕРСОНСЬКІЙ
ОБЛАСТІ

73025, м.Херсон, вул. Петренка, 18,
тел./факс +380552 417070,
ел. пошта: sekr@umoks.com

Попов Віктор Григорович

ПОПОВ Віктор Григорович

Почесний консул Литовської республіки у місті Херсон.

Консульський округ, в межах якого пан В.Г.Попов виконує функції Почесного консула, охоплює територію Херсонської області.

 

ПОСОЛЬСТВО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ У КИЄВІ

Українцям надійшло закодоване повідомлення від жителів Вільнюса

15.06.2017 13:31

Вільнюськi ІТ-спеціалісти відправили колегам з України закодоване привітання. Привід - вступив в силу безвізовий режим, що дозволяє українцям вільно відвідувати Литву та інші країни Європейського Союзу. Представники ІТ асоціації міста Вільнюса впевнені, що це відкриває нові можливості для зустрічей і співпраці фахівців обох країн.

Програмісти та інші ІТ-спеціалісти, які влаштувалися в найбільшому в країнах Балтії та Скандинавії технопарку стартапів технологій «Vilniaus Tech Park», висловили свою радість українцям на міжнародній мові програмування ASCII. Такий закодований текст зрозуміє кожен, для кого мова програмування є такою ж близькою як і рідна мова, якою б вона не була - українською чи литовською. Досвідчений програміст прочитає закодоване тут привітання «Слава Україні!»

З 11 червня між Україною та Європейським Союзом почав діяти безвізовий режим, який дозволяє громадянам України вільно подорожувати багатьма країнами ЄС з правом перебування до 90 днів. Це - великий крок України до зближення з країнами ЄС, серед яких знаходиться і Литва.

«Українські ІТ-спеціалісти вже є членами асоціації сектора технологій у Вільнюсі, яка швидко розвивається, тому природно, що наші емоційно і піднесено зустріли гарну новину, адже зустрічатися стане набагато простіше, - розповів директор агентства з розвитку туризму і бізнесу в Вільнюсі «Go Vilnius» Дарюс Удріс . – Наприклад, вільнюський технопарк «Vilniaus Tech Park» вже відвідують і працюють в ньому ІТ-спеціалісти з України, розробляються спільні проекти з литовцями та представниками інших країн. Асоціація сектора технологій у Вільнюсі, яка розвивається швидкими темпами і все більше приймає колег з інших країн, сподівається, що після усунення перешкод для вільного пересування, спілкування та співпраця з колегами з України стануть більш динамічними і близькими».

Останнім часом сектор інформаційних технологій у Вільнюсі швидко і якісно розвивається, постійно зростає попит на фахівців з цифрових технологій в різних галузях, створюються нові робочі місця. З 2014 року в Литві розмістилися десятки стартапів і найбільші компанії IT сектора, більшість з України, Білорусії та Росії. Серед них - «Game Insight», «Planner5D», «CodePhobos», «Flazm», «Mobile Angel», «Promwad». Крім цього, у Вільнюсі працюють центри з надання послуг найбільших світових компаній «Nasdaq», «Western Union», «Danske Bank», «AIG Europe», та ін.

Нещодавно у Вільнюсі відкрив двері технопарк «Vilnius Tech Park», найбільший технопарк стартапів в країнах Балтії та Скандинавії, який надає можливість працювати більш ніж 700 бізнесменам-початківцям і вільнонайманим професіоналам. У минулому році Вільнюс став сьомим містом в світі, після таких міст як Лондон, Нью-Йорк, Тель-Авів і Мумбаї, яке увійшло до складу міжнародної асоціації стартапів фінансових технологій «Rise». Робочий простір для бізнес-стартапів «Rise Vilnius», створений з ініціативи «Barclays», пропонує стартапам простір для роботи, зустрічей, аудиторію для прямих трансляцій та заходів - лекцій менторів, хакатонів, творчих майстерень.

Між народами Литви і України встановлюються все більш тісні контакти в галузі ІТ, бізнесу, науки, туризму і т.д. Хочеться вірити, що з усуненням перешкод для подорожей, ці зв'язки будуть тільки зміцнюватись, особливо серед молоді обох країн.