ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ
ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
У ХЕРСОНСЬКІЙ
ОБЛАСТІ

73025, м.Херсон, вул. Петренка, 18,
тел./факс +380552 417070,
ел. пошта: sekr@umoks.com

Попов Віктор Григорович

ПОПОВ Віктор Григорович

Почесний консул Литовської республіки у місті Херсон.

Консульський округ, в межах якого пан В.Г.Попов виконує функції Почесного консула, охоплює територію Херсонської області.

 

ПОСОЛЬСТВО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ У КИЄВІ

Подарунок Україні – найкращі книги Григорія Кановича

11.04.2017 12:10

 

7 квітня 2017 року у Посольстві Литви в Україні відбулась церемонія дарування книг литовського автора, лауреата литовської і ізраїльської національних премій Григорія Кановича українським бібліотекам, організаціям і єврейським товариствам. Якісні п’ятитомні видання збірнику творчості видатного письменника, драматурга, перекладача, що наразі проживає в Ізраїлі, Україні подарував син автора Дмитро Канович, зусиллями якого ці книги литовською і російською мовами були видані у Литві.

Під час заходу виступили Посол Ізраїлю в Україні Елів Бєлоцерковські, Посол Литви в Україні Марюс Януконіс, депутат Сейму Литовської Республіки і колишній прем’єр-міністр Андрюс Кубліюс, відомий український журналіст і політичний експерт Віталій Портніков. У своїх промовах вони підкреслили значимість загальнолюдських цінностей, гуманізму для Григорія Кановича у його творах, що відображене через опис життя євреїв у Литві. Зазначили, що автор відкриває читачам багату все ще маловідому єврейську спадщину, яка стала невід’ємною частиною історії Литви, України, Центральної і Середньої Європи.

Перші 200 комплектів книг передані Національній бібліотеці України ім. В.І. Вернадського, бібліотекам вищих навчальних закладів Києва та інших міст, представникам єврейських товариств та організацій. Частина книг вже передана до Одеси, Хмельницького і Тернополя. Інша частина, ще майже 300 комплектів, буде передана різним містам України найближчим часом.