ПОЧЕСНИЙ КОНСУЛ
ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ
У ХЕРСОНСЬКІЙ
ОБЛАСТІ

73025, м.Херсон, вул. Петренка, 18,
тел./факс +380552 417070,
ел. пошта: sekr@umoks.com

Попов Віктор Григорович

ПОПОВ Віктор Григорович

Почесний консул Литовської республіки у місті Херсон.

Консульський округ, в межах якого пан В.Г.Попов виконує функції Почесного консула, охоплює територію Херсонської області.

 

ПОСОЛЬСТВО ЛИТОВСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ У КИЄВІ

В Україні відбулись заходи з нагоди 26-ої річниці подій 13 січня

17.01.2017 09:02

Посольством Литовської Республіки в Україні 13 січня, у День захисників Свободи, було організовано кілька заходів, присвячених 26-ій річниці трагічних подій у Литві.    

13 січня 2017 року у другій половині дня відбувся Литовсько-Український баскетбольний турнір команд журналістів, литовців України і ветеранів баскетбольного клубу «Будівельник».  Кубок, присвячений Дню захисників свободи, виграли ветерани БК «Будівельник», друге місце зайняли литовські журналісти, третє – литовці Києва.

Увечері урочистий захід відбувся у Посольстві, на подвір’ї якого палало символічне багаття пам’яті, своїми спогадами з гостями заходу поділився лідер легендарної литовської рок-групи «Антіс» Альгірдас Каушпєдас,  у виконанні української групи «Тарута» звучали пісні литовською мовою. У заході взяли участь представники товариства литовців України, українські добровольці, які у 1991 році захищали Литовський парламент, друзі Литви, загалом більше 150 гостей.

 „Завжди пам’ятатимемо значення подій 13 січня для історії державності Литви. Боротьба за свободу об’єднала литовців і українців, дякуємо українським добровольцям, які разом з нами у 1991 році захищали Литовський парламент. Солідарність Литви і України продовжується й нині, коли Україна потерпає від російської агресії,» - зазначив Посол Марюс Януконіс.

У Литві того ж вечора відбувся концерт підтримки України «Разом до перемоги». Зібрані під час концерту кошти були передані організації „Blue Yellow“, що надає всебічну допомогу українським військовим, їхнім рідним та близьким, дітям, які втратили батьків, постраждалим від війни міським громадам.   

13 січня вранці Посольство долучилось до громадської акції «Пам'ять жива, тому що свідчить», і вже десятий рік поспіль у вікнах будівлі Посольства запалали свічки єдності і пам’яті.   

26 років тому у Вільнюсі армія Радянського Союзу, намагаючись примусити владу Литовської Республіки того часу відмовитись від незалежності країни, проти мирних громадян Литви застосувала збройну агресію. Під час цієї агресії біля телебашти, комітету телебачення і радіо, будинку преси загинуло чотирнадцять та були поранені близько тисячі беззбройних людей, які захищали незалежність Литви. Біля будівлі Верховної Ради Литви та у її середині також чергували й добровольці з України, звичайні українці. У той час в Україні відбувались акції на підтримку Литви, що засуджували агресію СРСР проти Литви.

Посольство дякує за допомогу в організації баскетбольного турніру БК «Будівельник» і підприємцю Робертасу Габуласу, завдяки якому була придбана форма для команди литовців України. 

Напишіть свій коментар

Введіть число, яке Ви бачите праворуч
Якщо Ви не бачите зображення з числом - змініть настроювання браузера так, щоб відображались картинки та перезагрузіть сторінку.